Gépi Vakolás

Napjaink kivitelezéseinél nélkülözhetetlenné vált a gyorsan bedolgozható egyenletes minőségű szárazhabarcsokkal történő gépi vakolás.

A vakoláshoz pontosan meghatározott összetételű, ellenőrzött körülmények között gyártott száraz zsákos vagy silóban szállított vakolatot használunk. A vakológép megfelelő mennyiségű vízzel egyenletesen összekeveri, majd tömlőn keresztül juttatja fel a falra, amit szakképzett munkások speciális szerszámokkal dolgoznak el. A gépi vakolás során a vakolatba beépítésre kerülnek különböző élvédő profilok, amitől erősek és függőlegesek lesznek az élek, valamint a zsugorodási repedések meggátlására - a szükséges helyekre - vakolaterősítő üvegszövet háló beépítése.

Folyamata:

A vakolás előkészítésekor megtisztítjuk a falazatot a kiálló habarcstól és egyéb akadályozó felülettől, majd felhelyezzük a szükséges alumínium élvédőket.A nyílászárókat lefóliázzuk és megvédjük a szennyeződésektől. Ezek után a szélesebb hornyokat kifújjúk vakolóhabarccsal és a szükséges helyekre beágyazzuk a vakolat erősítő hálót.

Ez után megkezdhető az alapanyag feljuttatása a falazatra, amelyet általában 3 fő szakember végez el.A felület eldolgozása után annak megszilárdulásakor egy réteg 6-30 mm-es glett anyaggal legletteljük a felületet ott, ahol nem kerül falburkoat a felületre.

Előnyei, a kézi vakolással szemben:

• Kedvezőbb ár, mert egy folyamattal elérem a kívánt felületi minőséget, mely 100%-ig egyenletes minőségű.

• Az igényeknek megfelelően a felület anyagában dörzsölt vagy glettelt formában készíthető. Rendkívül gyors, hatékony munkavégzés (3 fős brigád 80-100m2/munkanap) 

• Méretpontosság, sík és függőleges felületek. Maradék anyag nincs, a munkavégzés sokkal tisztább.



 

Partnereink